Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

19 września 2016 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów European Language Label 2016 – europejskiego znaku innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Studium Języków Obcych na gali laureatów European Language Label 2016!

Studium Języków Obcych po raz drugi zostało laureatem tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Komisję Europejską, ministerstwa edukacji i agencje narodowe programu Erasmus+.

W tegorocznej edycji konkursu w priorytecie "Społeczeństwo przyjazne językom", nagrodzony został projekt „Zrozumieć inną kulturę – Dni Narodowe w Łazarskim”.

Projekt „Zrozumieć inną kulturę - Dni Narodowe w Łazarskim” to organizowane od 2005 roku przez Studium Języków Obcych i Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej” cykliczne spotkania z językiem i kulturą różnych krajów, z których pochodzą studenci Uczelni Łazarskiego. Spotkania organizowane są przez studentów zagranicznych, ich przyjaciół, rodziny, znajomych przy wsparciu studentów polskich, ambasad, instytutów kultury, podróżników blogerów. Elementy składowe Dni Narodowych to między innymi prezentacje krajów, ich kultur, tradycji i zwyczajów, pokazy narodowych tańców, prezentacje muzyczne, warsztaty rękodzieła, lekcje języka, konkursy wiedzy, wystawy, kiermasze, gry i zabawy narodowe,  przygotowywanie potraw narodowych, wspólne biesiadowanie i rozmowy. Wydarzenia oprócz promowania wielojęzyczności i wielokulturowości służą integracji społeczności studenckiej i akademickiej. Bliżej języków, bliżej siebie!

Film z gali ELL 2016 znajduje się TUTAJ. Zdjęcia z gali udostępniamy TUTAJ.

Więcej informacji o projekcie "Dni Narodowe w Łazarskim" znajduje się TUTAJ.

Certyfikat ELL 2016 dla Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego