Absolwenci studiów podyplomowych oczami pracodawców
Powszechny dostęp do uczelni wyższych ułatwia osiągnięcie kierunkowego wykształcenia. Duża liczba prywatnych placówek dodatkowo sprzyja zdobyciu tytułu magistra. W efekcie absolwenci studiów muszą zmierzyć się z niemałą konkurencją na rynku pracy, nawet jeśli ukończyli prestiżową uczelnię. Aby wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów, warto zdecydować się na podniesienie kwalifikacji. Studia podyplomowe to jeden z mocniejszych punktów w CV. Stanowią znamienny dowód na to, że dana osoba chce poszerzać swoje horyzonty. Pracodawcy zwracają także uwagę na zdobyte dodatkowo umiejętności i chęć pogłębienia wiedzy z określonej dziedziny.
Studia podyplomowe a zmiana branży
Nie każdy decyduje się na studia podyplomowe, aby poszerzyć wiedzę ze swojej specjalizacji. Ich ukończenie może być także furtką do podjęcia aktywności zawodowej w zupełnie nowej branży. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeśli ukończone studia magisterskie nie są wystarczające do zdobycia wymarzonej pracy. Uzyskanie wykształcenia w ściśle określonej dziedzinie może stać się szansą na otrzymanie posady np. w niszowej branży.
Studia podyplomowe a kursy
Alternatywą dla studiów podyplomowych mogą być kursy o podobnym zakresie tematycznym. Należy jednak podkreślić, że zazwyczaj są one sprowadzane wyłącznie do wąskiej tematyki i trwają znacznie krócej. Studia podyplomowe pozwalają szerzej poznać konkretne zagadnienia i najczęściej wiążą się z nauką przez cały rok, co ułatwia zdobycie niezbędnych umiejętności.
Pracodawcy cenią sobie osoby po studiach podyplomowych. Sprawdź aktualne oferty zatrudnienia w Warszawie dla absolwentów wybranych kierunków tutaj