Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Medyczny /

Studia to wyjątkowy czas na rozwój zainteresowań i poszerzanie horyzontów, także w zakresie kultury i sztuki. 4 listopada studenci Wydziału Medycznego wraz z kadrą dydaktyczną i pracownikami Uczelni Łazarskiego wybrali się do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie na spektakl dramatyczny "Dziady-Widma".

Z inicjatywy Dziekan ds. studenckich dr Elżbiety Makomaskiej-Szaroszyk studenci I i II roku kierunku lekarskiego wspólnie z pracownikami Uczelni wybrali się do Teatru Królewskiego na jeden z najsłynniejszych polskich spektakli. Studentom towarzyszyli m.in. Prezydent Uczelni, Rektor, Dziekan, Prodziekani i wykładowcy Wydziału Medycznego. 

Spektakl "Dziady - Widma" z tekstem II części Dziadów Adama Mickiewicza z muzyką "Widm" Stanisława Moniuszki wyreżyserował Ryszard Peryt, wybitny polski twórca inscenizacji oper oraz Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej. Na scenie zaprezentowali się wspaniali soliści, m.in. Adam Kruszewski w roli Guślarza, Wojciech Gierlach jako Widmo oraz Julita Mirosławska w roli Dziewczyny. Obok znakomitych śpiewaków wystąpił Chór i Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod dyrekcją Tadeusza Karolaka. 

W uznaniu za poruszające widowisko starości I i II roku Wydziału Medycznego wręczyli kwiaty twórcom spektaklu - Dyrektorowi oraz Zespołowi Opery. 

Studenci i pracownicy odwiedzili także Królewską Galerię Rzeźby, gdzie podziwiali kopie najsłynniejszych rzeźb starożytności m.in. Grupy Laokoona. 

To już kolejne wspólne wyjście.
W lutym studenci Wydziału Medycznego i pracownicy Uczelni mieli okazję obejrzeć jedną z najwspanialszych oper Mozarta - „Le nozze di Figaro” wystawianą w Polskiej Operze Królewskiej.