Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

W Australii zakochuje się każdy od pierwszego wejrzenia i jest to miłość na zawsze.

Tak zgodnym chórem twierdzili uczestnicy „Spotkania z Australią”, które odbyło się 28 listopada 2018 roku. I chociaż powody ich wypraw do Australii były różne (przygoda, praca, spełnienie marzeń, przyroda, plaże, surfing) to każdy zapewniał, iż jeszcze tu wróci.

Jak marzenia przekuć w rzeczywistość i o praktycznych aspektach podróży do Australii oraz życia na tym kontynencie opowiadali Kamil Zagórski, Dorota Rucińska – Łuczyna i Dominik Bakuła. Dla pasjonata sportów wodnych Mikołaja Karpińskiego Australia to raj na ziemi. Spragnieni wrażeń z ujeżdżania fal mogli skorzystać z rekomendacji i porad Mikołaja. Jak zawsze profesjonalni Jacek Korzeniowski i sędzia Jerzy Stępień dali popis swoich muzycznych zdolności. Posłuchajcie ich jeszcze raz TUTAJ.

Na zakończenie wydarzenia uczestnicy degustowali i delektowali się potrawami kuchni australijskiej. Szczególne komplementy zebrała beza Pawłowa – niebiański deser przypominający chmurę z delikatną, chrupiącą skórką i lekkim puszystym wnętrzem, zwieńczony owocami. Aż ślinka leci na samo wspomnienie!

Wydarzenie wspaniale poprowadził Tomek Zińczuk.