Publikacja: | Centrum logistyki i innowacji / Aktualności /

Projekt Smart Supply Solutions to trzy osoby, które połączyła Uczelnia Łazarskiego i wspólna pasja do innowacyjności i nieszablonowego podejścia do standardowych rozwiązań.

Czym jest SMART SUPPLY SOLUTIONS? To tak naprawdę odpowiedź na to, że ludzie z natury nie są racjonalni ekonomicznie i trzeba im w tym pomóc. Stworzyli więc kompleksowe urządzenie, które pozwala zoptymalizować procesy takie jak zakupy, kontrolę stanów magazynowych oraz pomoże wyeliminować straty generowane przez niedopatrzenia (takie jak daty przydatności produktów).

Projekt tworzą 3 osoby – Piotr Rodak – odpowiedzialny za aspekty technologiczne i sprzedaż, Artur Różański – odpowiedzialny za procesy i implementację urządzania oraz Maciej Pikuła – odpowiedzialny za PR i Marketing. Jak sami podkreślają cała koncepcja produktu narodziła się w murach Uczelni Łazarskiego na zajęciach u Pani prof. Aleksandry Laskowskiej – Rutkowskiej, gdzie jednym z elementów projektu końcowego było stworzenie innowacyjnej koncepcji. „Początkowo produkt wydawał się tak potrzebny, że dziwił nas brak takiego rozwiązania na rynku. Pomyśleliśmy więc, że musimy sprawić, aby ta koncepcja była realna” – mówi Piotr.

Rozwiązanie obecnie startuje w konkursie Przedsiębiorcze Mazowsze, prowadzone są również działania mające na celu implementację rozwiązania w kilku przedsiębiorstwach – m.in. z branży gastronomicznej, ale jak sami podkreślają: „Finalnie chcemy, aby prócz sektora B2B nasza rozwiązanie znalazło się również w domach, aby również i tam pomóc w ekonomicznej racjonalności” – mówi Artur.

„Pomimo, że Łazarski nie jest uczelnią techniczną – jak widać można tu bez problemów tworzyć projekty stricte technologiczne. Na Uczelni Łazarskiego zawsze podobało mi się to, że wychodzenie poza ramy przedmiotu nie było problemem. Co więcej, było to postrzegane jako pozytywny aspekt” – mówi Maciek.

12 grudnia odbywa się półfinał projektu Przedsiębiorcze Mazowsze, którego jednym z partnerów jest nasza Uczelnia. Trzymamy kciuki za chłopaków i powodzenie ich projektu.