Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Prawa i Administracji /

Prof. UŁa Małgorzata Sieradzka reprezentowała Uczelnię Łazarskiego podczas III Zimowej Konferencji IFSA - Automatyzacja, Robotyka i Komunikacja dla Przemysłu 4.0/5.0.

Dr hab. Małgorzata Sieradzka, prof. UŁa, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UŁa wraz z dr. Jarosławem Wierzbickim, chirurgiem i gastroenterologiem, kierownikiem Centralnego Zakładu Endoskopii CK UM we Wrocławiu podczas konferencji przedstawili ekspertyzę pt. „Robotyka chirurgiczna w Polsce – przyszłość, szanse, zagrożenia”. Wystąpienie dotyczyło przyszłości robotyki chirurgicznej w Polsce i na świecie oraz opisywało podstawy odpowiedzialności w zakresie powikłań i wyrządzonych szkód.  

„Cieszymy się, że mogliśmy wnieść swój wkład w rozwiązywanie wyzwań stojących przed robotyką chirurgiczną, także z punktu widzenia odpowiedzialności prawnej” – powiedziała dr hab. Małgorzata Sieradzka, prof. UŁa. 

III Zimowa Konferencja IFSA odbyła się w dniach 24-25 lutego 2023 r. we francuskim Chamonix-Mont-Blanc. Wzięli w niej udział eksperci z całego świata specjalizujący się w zakresie automatyzacji, robotyki i analizy danych.