Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Biblioteka /

18 czerwca 2018 roku rozpoczyna się niezbędna przebudowa systemu wentylacyjnego w sektorze F. Oznacza to niedostępność znaczącej części zbiorów i usług Biblioteki w sezonie letnim, aż do – prawdopodobnie – połowy września.

18 czerwca 2018 roku rozpoczyna się niezbędna przebudowa systemu wentylacyjnego w sektorze F.

Na poziomie 1 obejmie ona także wyposażenie Czytelni i Wypożyczalni w klimatyzację. Oznacza to niedostępność znaczącej części zbiorów i usług Biblioteki w sezonie letnim, aż do – prawdopodobnie – połowy września. Przedsięwzięcie powinno przynieść znaczącą poprawę warunków pracy w Bibliotece, zwłaszcza w ciepłe dni, oraz nową wykładzinę i nową organizacje niektórych procedur.  

Biblioteka zaczyna ogłaszać zasady dostępu do zbiorów w tym okresie, prosimy o zwracanie uwagi na pojawiające się komunikaty, nie tylko w tym miejscu, ale także na profilu Biblioteki na Facebooku oraz w  postaci drukowanych afiszy rozwieszanych na uczelni.  Generalnie przewidujemy szybkie zamknięcie Czytelni jako miejsca pracy (18 czerwca) i przystąpienie już 8 czerwca do wypożyczania książek zlokalizowanych na półkach w strefie wolnego dostępu. Czytelniku, zastanów się, jakie materiały z Biblioteki mogą Ci być potrzebne latem, i skontaktuj się z nami.  2 lipca utracimy zasadniczo dostęp do zbiorów Czytelni, ale książki z Wypożyczalni i Magazynu będą dalej mogły być zamawiane.

W poniedziałki przez całe lato będziemy wydawać te książki (oraz archiwalne roczniki czasopism) oraz świadczyć usługi informacyjne, podpisywać obiegówki itp. Nadal zatem zapraszamy do Biblioteki. Wejście do strefy obsługi czytelników będzie od strony sektora E. 

W połowie czerwca zaczynają się prace remontowe. Prosimy o śledzenie najnowszych informacji w zakładce Remont.