Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konferencje/debaty / Studenci /

19 maja br. studenci z Akademickiego Centrum Mentoringu i Programu Honorowego Uczelni Łazarskiego wzięli udział w Kongresie Mentoringu, zorganizowanym wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Mentoringu.

Relacja z Kongresu Mentoringu

Całodzienne spotkanie odbyło się w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10.

W wydarzeniu udział wzięło aż 120 osób, w tym eksperci HR, dyrektorzy i menadżerowie m.in. z DHL Express, Cisco, Glaxo Smith Klein, IBM, Bank Pekao S.A., Bank Handlowy czy SAP. Wśród gości specjalnych byli m.in. prof. Rafał Ohme - ekspert w dziedzinie psychologii emocji, komunikacji i badań nad mózgiem, prof. Andrzej Blikle - wykładowca akademicki, a także wybitny specjalista od spraw zarządzania, a także znani muzycy jazzowi: Henryk, Dorota i Michał Miśkiewiczowie.

Doświadczeni mentorzy rozmawiali o tym, czego uczą się od swoich uczniów, a mentees mówili o swoich oczekiwaniach wobec pracodawców, ośrodków edukacyjnych i mentorów.

Studenci Uczelni Łazarskiego - Justyna Piaseczna, Ania Anannczikowej, Daniela Kapusty, Bruno Ciechowskiego - wzięli udział w panelu pt. "Mentoring dla studenta - ma to sens czy nie?", w którym dyskutowali o znaczeniu i zaletach mentoringu z przedstawicielami korporacji.
Studenci przygotowali prezentację pt. "Marzenia pokolenia Y", w której starali się zmierzyć z krzywdzącymi mitami dotyczącymi pokolenia "Ygreków". Wystąpienie studentów zostało bardzo dobrze przyjęte przez uczestników Kongresu, szczególnie że po drugiej stronie stały osoby z wieloletnim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Programu Honorowego Uczelni Łazarskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez naszych studentówTUTAJ.