Publikacja: | Studium języków obcych / Aktualności /

Od kilku lat raz w semestrze organizujemy Dzień Języków. Chcemy w ten sposób promować wielojęzyczność, wielokulturowość i naukę języków przez całe życie. W tym semestrze postawiliśmy na zabawy, konkursy i kulinarną podróż do Wietnamu.

6 studentek Uczelni Łazarskiego i Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadziło warsztaty robienia sajgonek z papieru ryżowego z warzywami, tofu i krewetkami. Zainteresowanie jakie towarzyszyło pokazowi zaskoczyło nas samych. Podziw uczestników wywołały zarówno walory smakowe rollsów, jak i precyzja i gracja ruchów prowadzących. Utrwaliliśmy je dla Was na filmiku i zdjęciach. Patrzcie i żałujcie, jeśli nie byliście.

W konkursie wiedzy o Wietnamie zwycięzcą okazał się Tomek Z., który udzielił 100% poprawnych odpowiedzi. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po nagrodę!

Dużo radości sprawiła uczestnikom ciasteczkowa loteria i zabawa z kapeluszami.

Imprezie towarzyszyły zapisy na kursy językowe oraz konsultacje językowe lektorów.

Mamy nadzieję, iż po raz kolejny pokazaliśmy społeczności Łazarskiego, iż uczenie się języków pomaga nam wzajemnie się poznać i zrozumieć, przekraczać różnice kulturowe i przy okazji dobrze się bawić!