Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studium języków obcych /

8 grudnia 2015 roku Studium Języków Obcych wraz ze studentami z Azerbejdżanu zorganizowało Dzień Azerbejdżanu na Uczelni Łazarskiego. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: Azerbejdżan - kraj strzeżony przez ogień.

Relacja z Dnia Azerbejdżanu w Łazarskim!

Organizatorzy postawili sobie za cel pokazanie, czym ten kraj wyróżnia się na arenie międzynarodowej. Azerbejdżan jest krajem wielu kultur, tradycji i niesamowitych ludzi, jest również jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie oraz pierwszym krajem muzułmańskim w którym kobiety mają równe prawa polityczne. Azerbejdżan to kraj piękna krajobrazu  i niespotykanej gościnności, mieszkańcy tego kraju tak bardzo cenią sobie obecność gości, że traktują ich po królewsku.

Podczas całego eventu uczestnicy mogli podziwiać narodowe stroje azerskie jakie mieli na sobie studenci z tego kraju. Szczególnie pięknie prezentowały się one w trakcie tańców narodowych. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej azerskiej uczty na której królował tradycyjny płow.

Studenci z Azerbejdżanu i Studium Języków Obcych składają podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu tego wspaniałego i niezapomnianego wydarzenia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

 

DZIEŃ AZERBEJDŻANU