Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

Ponad 45 uczestników w Audytorium 38, rywalizowało ze sobą przy użyciu smartfonów przez prawie godzinę. Uczestnicy quizu opuścili salę bogatsi o wiedzę o kilka zagadnień dotąd im nieznanych. Trzech graczy z najlepszym wynikiem odebrało wyróżnienia i symboliczne nagrody ufundowane przez Studium Języków Obcych, zdobywając uznanie za tak szeroką wiedzę.

11 maja, w czwartkowy poranek zorganizowaliśmy mega-quiz na platformie internetowej Kahoot (w języku angielskim) z okazji 30-lecia Uczelni Łazarskiego. Quiz składał się z ponad 40 pytań w czterech kategoriach: popkultura i społeczeństwo, biznes i ekonomia, idiomy biznesowe oraz filmy i seriale TV. Sprawdziliśmy waszą znajomość najnowszych memów internetowych (Harambe, OK boomer, pokolenie płatków śniegu), wyrażeń idiomatycznych (GOAT, Raincheck?), kolokwialnych fraz i wyrażeń (cash cow, elephant in the room), terminów biznesowych (mikroekonomia, makroekonomia) i wpływowych myślicieli (Adam Smith, John M. Keynes, Milton Friedman), odnotowaliśmy rosnący wpływ zaawansowanej technologii (ChatGPT, kryptowaluty), kultowe seriale telewizyjne (Breaking Bad, Game of Thrones), wyrażenia ze sztucznych języków Dothraki i High Valyrian oraz wiele, wiele więcej...

Następnym razem to właśnie ty możesz wygrać i zdobyć nagrodę, więc... nie przegap kolejnego quizu! Do tego czasu rozglądaj się uważnie dookoła i „słuchaj co w trawie piszczy”. Świat obfituje w niesamowite wydarzenia, które na pewno znajdą się w naszym następnym quizie!