Publikacja: | CKP / Aktualności /

Dla wszystkich zainteresowanych naszymi studiami, przygotowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji, a także przejściu przez proces rekrutacji.

Czy muszę posiadać dyplom magistra, aby zapisać się na studia podyplomowe i MBA?

Na większość kierunków studiów podyplomowych można się zgłosić już z dyplomem licencjackim. Wyjątkiem są niektóre kierunki prawne oraz logopedyczne. Od uczestników programów MBA również wymagane jest posiadanie dyplomu magisterskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładkach poszczególnych kierunków na naszej stronie internetowej.

Jak długo trwają studia podyplomowe i MBA?

Studia podyplomowe trwają 1 rok (2 semestry). Edukacja w toku studiów MBA jest dłuższa i uzależniona od wybranego programu kształcenia. Średnio trwa od 3 do 6 semestrów.

W jakie dni tygodnia odbywają się zajęcia na studiach podyplomowych i MBA?

Zajęcia odbywają się zazwyczaj co 2 tygodnie, w soboty i niedziele, w godzinach 9-18.

W jakim wieku są uczestnicy studiów podyplomowych i MBA?

Wiek uczestników jest bardzo zróżnicowany – w gronie naszych słuchaczy były zarówno osoby mające 23 lata, jak i 76 lat.

Czy muszę osobiście przyjechać na uczelnię, aby się zapisać na studia podyplomowe i MBA?

Nie jest to konieczne – rekrutacja ma charakter on-line, wszystkie formalności rekrutacyjne można załatwić przez Internet. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Wpisanie na listę uczestników ważne jest tylko wtedy, gdy zgłoszenie zostanie wypełnione w całości (I i II etap) wraz z załączonymi dokumentami.

Ile mam czasu na zapisanie się na studia – do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa do 30 września lub do wyczerpania miejsc na poszczególnych studiach.

Kiedy otrzymam decyzję o uruchomieniu kierunku oraz szczegółowy harmonogram studiów podyplomowych?

Rekrutacja trwa do 30 września, a na początku października przekazujemy Państwu mailowo decyzję o uruchomieniu danego kierunku, a także dostęp do Wirtualnej Uczelni, na której zamieszczane są m.in.: harmonogram zjazdów, umowa na studia oraz zgłoszenie do wystawienia faktury, a także materiały szkoleniowe.

 

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji: tel. 22 54-35-322, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oferuje studia podyplomowe pogrupowane w tematycznych akademiach dotyczących m.in. obszarów takich jak prawo, administracja, marketing, HR, nieruchomości i wiele innych. Realizuje także programy MBA profilowane branżowo: MBA Zarządzanie, MBA w Ochronie Zdrowia, MBA Energetyka, MBA w Lotnictwie, MBA Logistyka, Executive MBA for Human Resources Professionals oraz MBA in Quality Management.