Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Działalność społeczna / Wydarzenia /

Lista zapisów na badania USG w Warszawie jest już zamknięta.

Już 17 czerwca 2017 r., podczas Dnia Zdrowia na Uczelni Łazarskiego, Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Uczelnią Łazarskiego oraz Fundacją Uczelni Łazarskiego zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Tak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG, należy dokonać zapisu dzwoniąc pod numer: 508 066 733 w dniu 7 czerwca w godzinach 9.00 – 13.00. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji Ronalda McDonalda oraz w serwisie www.lazarski.pl.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji: ul. Świeradowska 43, dziedziniec Uczelni Łazarskiego. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Fundacja Ronalda McDonalda powstała w Polsce w kwietniu 2002 roku z inicjatywy McDonald’s Polska, który jest jej założycielem i głównym donatorem. Wzorując się na istniejącej od ponad 40 lat RMHC Fundacja realizuje wszystkie światowe programy: Dom Ronalda McDonalda, Pokoje Ronalda McDonalda oraz program Ambulansu. Fundacja Ronalda McDonalda promuje profilaktykę w walce z nowotworami u dzieci, wspiera rodziny w czasie, gdy dziecko trafia do szpitala. W ramach działań na rzecz profilaktyki Fundacja finansuje specjalistyczne wydawnictwa, organizuje szkolenia dla lekarzy rodzinnych, lekarzy POZ oraz dla rodziców. Programy związane z profilaktyką prowadzone są w ramach jednego ogólnopolskiego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Programy Fundacji Fundacja Ronalda McDonalda organizuje oraz finansuje bezpłatne profilaktyczne badania ultrasonograficzne dzieci. Badania prowadzą lekarze radiolodzy w specjalistycznym ambulansie medycznym Fundacji. Docieramy do każdego miejsca w kraju, nawet do najmniejszych miejscowości.

Do tej pory z kompleksowych badań USG skorzystało ponad 50 tysięcy maluchów. Dzieci, u których w czasie badania wykryto schorzenia lub nieprawidłowości rozwojowe, kierowane są do lekarzy specjalistów w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Razem z IFMSA Poland Fundacja zaprasza także na spotkania z wiedzą w ramach wykładów „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”. 35 minut – tyle potrzeba czasu, by dowiedzieć się, czego nie można zlekceważyć i przegapić.

Fundacja Ronalda McDonalda wspiera rodziny w czasie pobytu z dzieckiem w szpitalu Wszędzie na świecie, gdzie działają fundacje, takie jak my, jesteśmy znani z programów Pokoi Rodzinnych na terenie szpitali dziecięcych oraz z budowy i prowadzenia Domów Ronalda McDonalda, nazywanych domem poza domem w czasie choroby dziecka. W Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu od 2009 roku prowadzimy pierwszy z naszych Pokoi Rodzinnych, umożliwiający bliskim chorych dzieci relaks i chwilę wytchnienia od szpitalnej rzeczywistości. Kolejne Pokoje od 2015 roku służą rodzicom dzieci leczonych w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie. Dzięki sfinansowaniu przez Fundację łóżek dla rodziców, wyposażeniu przestrzeni socjalnych na oddziałach, zakupie foteli do kangurowania i mebli do holu głównego, powstał tu pierwszy w Polsce szpital przyjazny rodzinie, w którym żadna mama ani tata nie śpią na podłodze przy łóżku dziecka. Największą inwestycją Fundacji i jej donatorów jest zbudowany w Krakowie, 50 metrów od Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na Prokocimiu, Dom Ronalda McDonalda. Najbliżsi małego pacjenta, których często nie stać na opłacenie kosztów pobytu w obcym mieście, otrzymują w nim komfortowe i nieodpłatne zakwaterowanie w miejscu leczenia dziecka. Dom to 20 pokoi, wspólna kuchnia, jadalnia, salon, bawialnia, pralnia, ogród. Dom pomaga rodzinom od października 2015 roku, oferując normalność w bardzo trudnym dla rodziny czasie. Adres Domu, mieszczącego się przy ul. Macieja Jakubowskiego 9, dla wielu rodziców staje się na długie tygodnie ich adresem. Pomaganie łączy Tworząc Pokoje Rodzinne i budując Dom Fundacja Ronalda McDonalda stworzyła unikalny program wolontariatu. Dbając o to, by szpital był przestrzenią przyjazną dziecku i rodzinie, włączyła w codzienną pomoc setki wspaniałych osób! W kuchniach dla rodziców zawsze ktoś życzliwy poda kubek kawy, usiądzie z dzieckiem by mu poczytać, a po południu zabierze malucha na koncert, seans kinowy czy warsztat naukowy prowadzony przez wybitnych gości Fundacji. Wolontariusze dbają o porządek, służą pomocą, ale są także animatorami specjalnych wydarzeń, by pobyt w szpitalu nie był dla dziecka przykrym wspomnieniem. Wolontariusze, przyjaciele programów Fundacji, donatorzy dzielą się za pośrednictwem Fundacji swoim potencjałem i sercem z tymi, którzy w czasie choroby dziecka najbardziej pomocy potrzebują. Fundacja dziękuje każdemu kto pomaga w realizacji misji „Aby rodzina mogła być razem”. Wierzymy, że każdy może pomóc.

Kontakt w Fundacji: