Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Absolwenci / Działalność społeczna /

Już 20 czerwca 2015 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Uczelnią Łazarskiego oraz Fundacją Uczelni Łazarskiego zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Profilaktyczne Badania

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości - najważniejsze.

A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne?

Za rzadko lub wcale.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne wykonywane przez doświadczonych lekarzy - radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni - rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG, należy dokonać zapisu dzwoniąc pod numer: 508 066 733 w dniach 10, 11 czerwca w godzinach 9.00 - 16.00.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. Nie ma możliwości zapisów na badanie.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji Ronalda McDonaldaoraz w serwisie www.lazarski.pl.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji: ul. Świeradowska 43, dziedziniec Uczelni Łazarskiego.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. 

O Fundacji

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 62 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik - propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

W Polsce głównym projektem Fundacji Ronalda McDonalda jest ogólnopolski program "NIE nowotworom u dzieci". Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

W akcjach badań USG Fundacji wzięło już udział prawie 39 000 dzieci.

Oprócz badań przesiewowych Fundacja i jej ambulans są znane ze współpracy z centrami krwiodawstwa i angażowania się w akcje zbierania krwi, w czasie, gdy jej najbardziej brakuje.

W 2009 roku Fundacja oddała do użytku Pokój Rodzinny w Instytucie - Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz  a 1 września 2014 roku rozpoczęła budowę pierwszego w Polsce Domu Rodzinnego Ronalda McDonalda w Krakowie-Prokocimiu.

Pokoje i domy, to oprócz projektów związanych z badaniami, najważniejsze z programów Fundacji na całym świecie.

W 2010 roku Majka Jeżowska, zasiadająca w Radzie Fundacji, wraz z przyjaciółmi muzykami nagrała pierwszą płytę "Czarodzieje uśmiechu". W 2011, 2012 i 2014 roku wyszły jej kolejne edycje.

Głównym donatorem Fundacji jest McDonald`s, ale źródłem finansowania są także pieniądze ze zbiórki, której symbolem jest domek-skarbonka, stojący w każdej restauracji McDonald`s. Przyjaciele Fundacji mogą jej także pomóc odpisem 1% podatku.

Polub profil Fundacji na Facebooku!

Kontakt do Fundacji:
Katarzyna Nowakowska
dyrektor wykonawczy Fundacji
katarzyna.nowakowska@frm.org.pl