Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wykładowcy / Centrum logistyki i innowacji /

Celem Konkursu Leonardo 2014 jest popularyzacja publikacji na temat innowacji w transporcie, logistyce, infrastrukturze, energetyce, a także gospodarce niskoemisyjnej.

prof Aleksandra Laskowska-Rutkowska

Prof. n. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, wykładowca naszej uczelni, zdobyła Nagrodę Leonardo 2014 za najlepszą książkę o innowacjach logistycznych pt. "Koncepcja Falowego Rozwoju Logistyki. Dyfuzja Innowacji w Łańcuchu Dostaw", wydaną przez PTE, Szczecin 2013.

Kapituła dostrzegła innowacyjne podejście Autorki do analizy procesów rozwoju logistyki, w tym szczególnie stymulacji procesów innowacyjnych. Podkreślono ważną rolę tej pozycji w promocji kreatywnego podejścia i analiz procesów logistycznych.

Celem Konkursu Leonardo 2014 jest popularyzacja publikacji na temat innowacji w transporcie, logistyce, infrastrukturze, energetyce, a także gospodarce niskoemisyjnej. To właśnie te obszary mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju Polski, jako ważnego elementu gospodarki europejskiej i światowej, oraz rozwoju współpracy nauki, przemysłu i administracji (potrójna helisa). Konkurs promuje polskie innowacje za granicą oraz przyczynia się do przekazania informacji na temat innowacji światowych i możliwości ich wdrożenia w Polsce.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Fundacja Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych (CATI). Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Książki. Ponadto patronem konkursu jest Klaster Interdyscyplinarne Partnerstwo Na Rzecz Innowacyjnego Rozwoju Transportu i Infrastruktury.

Konkurs jest corocznym wydarzeniem, a nagrody i wyróżnienia wręczane są podczas Forum Innowacji Transportowych (Transport Innovation Forum).