Publikacja: | Aktualności / CKP /

Technologia blockchain rozwija się na całym świecie, również i w Polsce. Podstawowym warunkiem każdego jej wdrożenia jest dokonanie analiz prawnych. Na Uczelni Łazarskiego rozpoczęła się właśnie rekrutacja na pierwszą edycję studiów podyplomowych pn. Prawo technologii blockchain.

Rewolucja jaką niesie ze sobą technologia blockchain, porównywana jest do tej, którą przyniósł Internet. Niemal nieograniczone możliwości zastosowania w połączeniu z szeregiem płynących z niej korzyści, stają się niezwykle atrakcyjne dla wielu podmiotów: startupów, firm doradczych czy dojrzałych spółek, w tym giełdowych. Rynek ten jest w większości nieuregulowany, a technologia ma wymiar globalny – stąd każde jej zastosowanie jest nie lada wyzwaniem dla prawników. Tematyka zajęć obejmowała będzie m.in. takie zagadnienia jak: Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty, tokeny cyfrowe; smart kontrakty, ICO, podatki, regulacje, AML, przestępczość.

Prawo technologii blockchain to pierwsze w Europie studia podyplomowe, poświęcone prawnym aspektom technologii blockchain, które mają na celu przekazanie słuchaczom praktycznej wiedzy z zakresu wyzwań, jakie stoją przed prawnikami, doradcami podatkowymi, przedsiębiorcami chcącymi działać na tym rynku, a także skierowane są do prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, przedstawicieli administracji publicznej, osób zajmujących stanowiska compliance officers i wszystkich tych, którzy chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę na ten temat.

Wśród kadry wykładowców są najlepsi praktycy w Polsce, którzy pokażą słuchaczom nie tylko problemy, ale również to, jak je rozwiązywali w praktyce. Prowadzili oni już szkolenia z tej tematyki m.in. dla sędziów, prokuratorów, pracowników regulatorów finansowych, pracowników ministerstw; wielokrotnie występowali na konferencjach w kraju i za granicą, prowadzą własne praktyki prawne, a także pracują w renomowanych kancelariach.

Kierownikiem studiów jest prof. Krzysztof Piech – lider Strumienia „Blockchain / DLT i Waluty Cyfrowe” (2016-2018) w ramach rządowego programu „Od papierowej do cyfrowej Polski” – największej grupy społecznych doradców rządowych nt. technologii blockchain na świecie, inicjator jednego z pierwszych na świecie procesów samoregulacji rynku kryptowalut, dyrektor Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego – drugiego takiego w Europie.

Program trwa dwa semestry, a zjazdy odbywają się średnio dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele. Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego trwa do 30 września 2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc na poszczególnych kierunkach.

Więcej szczegółów oraz program zajęć można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do aplikowania na studia za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.

W przypadku pytań, polecamy kontakt z naszym biurem rekrutacji: tel.: 22 54-35-322, mail: ckp@lazarski.edu.pl.