Publikacja: | CKP / Aktualności /

Wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa, a wraz z nią rośnie również zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu prawa ochrony środowiska. Centrum Kształcenia Podyplomowego zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych adresowanych do osób stosujących prawo ochrony środowiska w praktyce zawodowej.

W ramach rocznego programu studiów Prawo ochrony środowiska słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska. Tematyka zajęć obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: źródła polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, rodzaje i procedury wydawania pozwoleń na korzystanie ze środowiska, ocena oddziaływania na środowisko, zasady gospodarki odpadami czy odpowiedzialność w prawie ochrony środowiska.

Program przygotowuje słuchaczy do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w pracy zawodowej w różnych sektorach gospodarki, organach administracji, kancelariach prawniczych i firmach konsultingowych. Oprócz tradycyjnej formy wykładów, w toku kształcenia odbywają się również ćwiczenia, warsztaty, analizy przypadków czy dyskusje, mające służyć wymianie doświadczeń między uczestnikami studiów. Na wszystkich zajęciach rozwiązywane są też przykłady występujące w praktyce stosowania przepisów.

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych praktyków – ekspertów z kancelarii prawniczych, urzędników sektora ochrony środowiska oraz reprezentantów biznesu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Do grona wykładowców programu dołączyła właśnie Agnieszka Skorupińska, ceniony praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Agnieszka Skorupińska jest adwokatem w randze Counsel i liderem Praktyki Prawa Ochrony Środowiska w Departamencie Energetyki i Projektów w CMS w Polsce i regionie CEE.  Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska, doradzając przedsiębiorstwom m.in. w aspektach regulacyjnych, projektach inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych transakcji nieruchomościowych, transakcji fuzji i przejęć oraz procesów finansowania.

Studia Prawo ochrony środowiska adresowane są przede wszystkim do pracowników przedsiębiorstw i spółek odpowiedzialnych za stosowanie i przestrzeganie prawa ochrony środowiska, pracowników spółek doradczych, pracowników sektora samorządowego oraz innych osób, które w pracy zawodowej stosują prawo ochrony środowiska.

Program trwa dwa semestry. Zajęcia rozpoczynają się w październiku, a zjazdy odbywają się średnio dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele.

Więcej szczegółów oraz program zajęć można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do aplikowania na studia za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.