Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Działalność społeczna / Studium języków obcych /

Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego podczas tegorocznego projektu edukacyjno-społecznościowego gościło 75 dzieci z warszawskich szkół podstawowych oraz 10 gimnazjalistów.

Pozytywne nastawienie do nauki języków - sukces tegorocznej Wakacyjnej Akademii Językowej dla Dzieci!

Przez 13 dni lektorzy Studium oraz studentki-wolontariuszki Uczelni dzielnie realizowali główne założenia projektu wakacyjnego, tj. nauczanie języka angielskiego i niemieckiego  poprzez zabawy i gry językowe oraz uatrakcyjnienie sposobu spędzenia czasu wolnego od szkoły przez dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje.

Dla uczestników był to na pewno czas radości, dobrej zabawy a przede wszystkim czas rozwoju językowego. Dzieci uczestniczyły w zabawach plenerowych, zajęciach sprawnościowych, szaleństwach z kolorową chustą na powietrzu, akcji poszukiwania skarbów, pokazie kung fu, zajęciach z jogi prowadzonych przez studentkę trzeciego roku Marynę Boczkowską i warsztatach z rugby zorganizowanych przez studenta drugiego roku Krzysztofa Piłowskiego. Dzięki dużemu wsparciu studentów-wolontariuszy dzieci brały udział w warsztatach komputerowych, ekologicznych, sportowych i plastycznych. Poprzez realizację wielu prac plastycznych poświęconych tematyce językowej oraz przygotowaniu scenek tematycznych na zakończenie projektu dzieci pogłębiły ogólną wiedzę o językach. Rozwój komunikacyjny w zakresie podstawowym, poznanie słownictwa w zakresie tematów z życia codziennego oraz współpraca w grupie są efektami kształcenia naszego projektu, które udało się osiągnąć poprzez zajęcia projektowe.

Po raz pierwszy w historii projektu został zorganizowany piknik rodzinny podczas którego dzieci, ich rodzice i rodziny, nauczyciele oraz studenci bawili się i razem biesiadowali przy grillu i wspólnie bogato zastawionym stole.

Zawiązały się nowe przyjaźnie wśród uczestników projektu. Dzięki projektowi jesteśmy kojarzeni z nauką języków prowadzoną w ciekawy i oryginalny sposób.

Zadowolenie uczestników to nasz sukces, co potwierdzamy opiniami  samych uczestników:

"podobało mi się, że mogliśmy mieć dni sportu"

"najlepsze wakacje na świecie"

"super wakacje"

"bardzo mi się te zajęcia podobają i polecam je swoim koleżankom i kolegom"

"brak uwag, wszystko było super"

"córka była zachwycona, codziennie rano chętnie szykowała się do zajęć, a w dni wolne nie mogła się doczekać, kiedy będą zajęcia."

RELACJA Z WAKACYJNEJ AKADEMII JĘZYKOWEJ-LIPIEC 2015