Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konkursy / Studenci / Działalność społeczna /

Granty Łazarskiego to konkurs dla wyróżniających się maturzystów, którzy chcą studiować na Uczelni Łazarskiego. W ten sposób doceniamy ich ambicję i pomagamy rozwijać talent i aktywności. W tym roku pierwsze dwa semestry nauki za darmo otrzymali: Karolina Mamcarz i Daniel Kapusta. Gratulujemy!

Poznaj laureatów VI edycji Grantów Łazarskiego

Karolinie Mamcarz przyznaliśmy Grant Łazarskiego w kategorii działalność społeczna.

Karolina jest absolwentką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. Może się poszczycić nie tylko wzorowymi wynikami w nauce, ale również aktywną działalnością w Samorządzie Uczniowskim. Była także organizatorką akcji "Bezpieczna Kobieta", której celem było nauczenie lokalnych kobiet technik samoobrony. Na swoim koncie ma prowadzenie szkoleń związanych z profilaktyką HIV i nałogów. Uczestniczyła jako wolontariusz w politycznych kampaniach wyborczych oraz prowadziła szkolenia dla kandydatów do komisji wyborczych. Wielokrotna laureatka konkursów, m.in. "Żołnierze Wyklęci" czy Turniej Wiedzy Ekonomicznej.

Daniel Kapusta otrzymał Grant Łazarskiego jako wyróżnienie w  konkursie Talent za Talent.

Daniel ukończył Zespół Szkół Zawodowych im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, utworzył koło teatralno-medialne: HTS Creative Studio oraz redagował szkolny blog. Za jego kadencji szkoła zajęła drugie miejsce w prestiżowej Lidze Samorządów Uczniowskich. Aktywnie działał na rzecz swojej dzielnicy współtworząc projekt odkryjNH.pl oraz tworząc pierwszej gry miejskiej z cyklu Kryminalne Zagadki Nowej Huty. Uczestnik projektów: Młodzieżowe Laboratorium Zmiany Lokalnej oraz Krakowskiej Akademii Samorządności. Jako wolontariusz pomagał w zbiórkach żywności i sprawował opiekę nad dziećmi podczas półkolonii. 

Laureatom serdeczne gratulujemy wyjątkowych osiągnięć i już od października zapraszamy na Uczelnię!