Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Ekonomii i Zarządzania /

Karol Modzelewski, stand-uper i youtuber prowadzący kanał „Newsy bez wirusa”, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Poza bańką” – 4 kwietnia 2023 r., Uczelnia Łazarskiego.

W drugim z serii spotkań „Poza Bańką” będziemy gościć stand-upera Karola Modzelewskiego, byłego dziennikarza Polsatu, a obecnie prowadzącego program na YouTube pod nazwą „Newsy bez wirusa”. Nasz gość opowie o tym, jak nie ulegać fake newsom - skąd brać wiarygodne informacje i jak sprawdzać ich autentyczność. Dowiemy się także, gdzie są granice wolności słowa, zarówno w stand- upie, jak i w debacie publicznej.

4 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00, Uczelnia Łazarskiego, sala 58 (sektor E, parter)

Rejestracja na stronie: form.lazarski.pl/pl/projekt-poza-banka

Celem cyklu spotkań „Poza Bańką” jest stworzenie możliwości do poznawania odmiennych światopoglądów i ich uwarunkowań.

W dzisiejszych czasach bardzo często, nie zdając sobie z tego sprawy, żyjemy w szczelnych bańkach, w których znamy ludzi o podobnych, poglądach, podobnym statusie społecznym, korzystających z podobnych źródeł informacji oraz kultywujących podobną kulturę. Z tych względów często nie mamy pojęcia, jak myślą inni, a tym samym, jakie są ich motywacje, kiedy podejmują działania, które wydają się nam być sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem czy po prostu niemoralne. Rozszerzenie empatii na ludzi spoza naszej bańki pozwolą zgłębić ich punkt widzenia, a tym samym zrozumieć istotę problemu. Tylko gdy będziemy chcieć zrozumieć „przeciwnika” możemy prowadzić z nim dyskusją, która będzie prowadzić do konstruktywnych rozwiązań – mówi dr Krzysztof Beck (WEiZ), pomysłodawca cyklu spotkań.