Publikacja: | Biblioteka /

Wikipedia stała się nie tylko powszechnie używanym źródłem informacji, ale także jest w pełni akceptowana przez poważne instytucje naukowe i edukacyjne. Wikipedia z pewnością będzie dalej się rozwijała, przynosząc wiele korzyści w dobie informacji dostępnej na kliknięcie. Jednak my, stali użytkownicy, spotykamy się czasem z artykułami niepełnymi, zawierającymi błędne informacje, niewiarygodne źródła lub po prostu stronnicze opinie. 

Bibliotekarze postanowili włączyć się do akcji ulepszania Wikipedii, skupiając się głównie na kompletności i jakości przypisów. Działania te w Polsce koordynowane są przez Stowarzyszenie Wikimedia w Polsce (https://pl.wikimedia.org). Biblioteka Uczelni Łazarskiego również chce wspomóc Wikipedię. Wiemy, że nie wszyscy, którzy znajdą błędy lub luki, zdecydują się na ich poprawienie czy uzupełnienie, bo wiąże się to z rejestracją w roli aktywnego użytkownika. Jednak inni – zarejestrowani Wikipedyści – mogą uwzględniać  dostarczone przez nas uwagi i zapisywać zmiany. 

Chcemy się dowiedzieć, ile osób w Uczelni Łazarskiego zechciałoby wspomóc Stowarzyszenie, przyłączając się do tej inicjatywy. Wasza wiedza i umiejętności mogą przyczynić się do rozwoju tego ogromnego i jedynego w swoim rodzaju źródła informacji. Napisz do nas, zgłoś się, przyjdź i powiedz, co chciał(a)byś poprawić lub dodać. A może masz już się czym pochwalić, może już aktywnie działasz w Wikipedii? Sprawdź, ile możemy razem zrobić! Wersje językowe Wikipedii, które nas interesują to: polska, angielska, ukraińska i rosyjska.

Biblioteka Uczelni Łazarskiego