Publikacja: | Biblioteka /

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się Pierwsza Poznańska Konferencja Centrum Naukometrycznego Biblioteki Uniwersyteckiej „Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki”, w której uczestniczyli naukowcy, bibliotekarze oraz pracownicy działów nauki i projektów z całego kraju, w tym także z Biblioteki Uczelni Łazarskiego.

Konferencja została zorganizowana przez Bibliotekę Uniwersytecka w Poznaniu oraz Pracownię Komunikacji Naukowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także objęta honorowym patronatem Prorektorki UAM ds. Nauki prof. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk.

Wydarzenie to stanowiło wyjątkową okazję do poszerzenia wiedzy na temat otwartej nauki, jak również do nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami w celu wymiany poglądów i doświadczeń.

Podczas konferencji zostały omówione zagadnienia związane z zaangażowaniem bibliotek w otwartą naukę oraz w działalność bibliometryczną. Prelegenci podkreślali znaczenie współpracy między naukowcami a bibliotekarzami w tym zakresie, efektem której jest realizacja zadań na wysokim poziomie, zgodnym z oczekiwaniami środowiska naukowego. Przedstawiono również metody wykorzystania analiz bibliometrycznych w badaniach naukowych.

Pod koniec pierwszego dnia mięliśmy możliwość  zwiedzenia przepięknego 120-letniego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej: https://www.youtube.com/watch?v=F-lPgaBteDU