Publikacja: | Studium języków obcych / Aktualności /

Wydział Prawa i Administracji oraz Studium Języków Obcych zapraszają na spotkanie z amerykańskim radcą prawnym panem Stevenem B. Jacobsonem we wtorek 14 listopada.

Temat spotkania: Courts and Democracy in USA 

 

  • Kiedy? wtorek 14 listopada 2017, godz.18.00
  • Gdzie? Uczelnia Łazarskiego, sala 7
  • Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
  • Wstęp wolny!

 

Pan Steven B. Jacobson jest kierownikiem wydziału przesłuchań Hawajskiego Departamentu Zdrowia.Zajmuje się odwołaniami administracyjnymi w kwestiach dotyczących ochrony środowiska i praw osób niepełnosprawnych. Przeprowadza publiczne przesłuchania na temat przepisów proponowanych przez różne wydziały Departamentu Zdrowia. Jest członkiem zespołu ds. odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz pracuje na rzecz zespołu ds. likwidacji grypy w szkołach.

Prowadzi on również działalność radcowską w Honolulu na Hawajach w zakresie prawa cywilnego,  reprezentuje podmioty gospodarcze nastawione na zysk i non-profit oraz osoby w spornych sprawach m.in.  biznesowych, osobistych, podatkowych.  Zajmuje się mediacjami, arbitrażem i sporami sądowymi w  (państwowymi i federalnymi) w dziedzinach takich jak: biznes, umowy, nieruchomości, ubezpieczenia, konstytucja, podatki, majątek, emerytura, bankructwo, relacja pracodawca-pracownik, edukacja, wyzysk, obowiązki administracyjne, rodzinne i zawodowe, zaniedbanie i odpowiedzialność. Jego klientami są zarówno osoby prywatne, organizacje non-profit, przedsiębiorstwa, instytucje edukacyjne i podmioty świadczące opiekę zdrowotną, jak i osoby fizyczne, firmy, profesjonalni usługodawcy oraz przewoźnicy ubezpieczeniowi.

Pan S. B. Jacobson jest absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Harvard Law School w Cambridge, Massachusetts.