Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydarzenia / Prawo / Wydział Prawa i Administracji /

Studencka Poradnia Prawna Uczelni Łazarskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z adwokatem i doradcą restrukturyzacyjnym Mateuszem Gawlasem, podczas którego zostaną poruszone kwestie związane z podstawami, przebiegiem i konsekwencjami upadłości konsumenckiej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godz.16:50 w sali 118 w sektorze B.

Adwokat Mateusz Gawlas posiada ponad 15-letnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności prowadzeniu w imieniu klientów sporów sądowych oraz postępowań egzekucyjnych, restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Praktyka adwokacka Mateusza Gawlasa koncentruje się na świadczeniu pomocy prawnej dla klientów indywidualnych pozostających w sporach z instytucjami finansowymi. Prowadzi także warsztaty i szkolenia z zakresu prawa procesowego, egzekucyjnego, restrukturyzacyjnego i upadłościowego oraz jako Inspektor ochrony danych z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych.

Nasz gość doświadczenie zawodowe zdobywał jako prawnik i menedżer w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych, w których m.in. kierował działami procesowymi i egzekucyjnymi. Ponadto pełnił funkcję prezesa zarządu spółki prawa handlowego, gdzie negocjował wielomilionowe kontrakty, zarówno z kontrahentami spółki, jak i z bankami wspierającymi inwestycje.

W lutym 2020 roku Mecenas Mateusz Gawlas uzyskał tytuł mediatora wydany przez Prezesa Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz wpis na listę mediatorów Centrum Mediacji NRA, ORA, Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu okręgowego dla Warszawy – Pragi. W listopadzie 2020 roku Mateusz Gawlas zdobył licencję doradcy restrukturyzacyjnego, uprawniającą do pełnienia funkcji m.in. syndyka, nadzorcy i zarządcy sądowego.