Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych / Strona główna /

Jak połączyć pasję z nauczaniem języka? Lektorzy Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego doskonale znają odpowiedź na to pytanie. Podczas tygodniowych warsztatów w ramach programu Erasmus+ Staff Week dzielili się swoimi doświadczeniami z gośćmi przybyłymi do nas z Francji, Gruzji, Litwy, Rumunii i… Polski.

Tydzień od 19 do 23 czerwca upłynął nam niezwykle inspirująco, kreatywnie i pracowicie. SJO po raz pierwszy zorganizowało warsztaty dla nauczycieli języków obcych z zagranicznych uczelni, aby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz aby budować sieć networkingu.

Rozmawialiśmy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w nauczaniu języka, szansach i zagrożeniach, które przynosi, gamifikacji oraz zastosowaniu quizów i konkursów. Dyskutowaliśmy nad rolą debat, wykorzystaniu tekstów najlepszych piosenek do inspirowania wartościowych dyskusji, prowadzeniem dialogu kultur poprzez prezentowanie wybitnych postaci z krajów studentów, a także o śmiałym czerpaniu inspiracji z wiedzy o ich kręgach kulturowych.

Spojrzeliśmy na edukację jako relację i na psychologiczny kontekst nauczania i uczenia się oraz zastanawialiśmy się, jak to wszystko połączyć, aby cieszyć się zrównoważonym życiem. Kropką nad i było wzbogacanie szkolenia o warsztaty kulinarne, podczas których przygotowaliśmy tradycyjne polskie pierogi oraz wegański lunch. Przecież nie od dziś wiadomo, że do studenta najłatwiej trafić przez żołądek. :)

Popołudnia i wieczory przeznaczyliśmy na wspólne zwiedzanie Warszawy oraz na to, aby się lepiej poznać. Było warto! Goście zakochali się w zielonej stolicy, a w piątek było nam naprawdę trudno się rozstać. Anaïs, Gautier, Izabelo, Ludmilo, Loro, Nino i Roxano, cieszymy się, że mogliśmy Was poznać i mamy nadzieję na szybkie, kolejne spotkanie.

Równocześnie Studium Języków Obcych serdecznie dziękuje wszystkim lektorom zaangażowanym w realizację projektu, działowi Erasmus+, administracji SJO oraz UŁa, a także obsłudze Connect Lunch Baru za pomoc.