Publikacja: | Strona główna / Aktualności /

„Zrównoważony Rynek Modowy – Przewodnik po Strategii UE w sprawie wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym” – raport zostanie zaprezentowany 28 lutego podczas otwartego spotkania organizowanego w ramach Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody.

Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska działający przy Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Podczas najbliższego spotkania wspólnie z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz uczestnikami Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody postaramy się omówić i pokazać dobre praktyki, dynamikę rozwoju zagadnień oraz proponowane zmiany w obszarach wskazanych jako najważniejsze przez Komisję Europejską do przejścia branży na model gospodarki obiegu zamkniętego. Obok eksperckiego panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli kluczowych instytucji dla branży mody, przewidujemy także przestrzeń do wypowiedzi uczestników.

Głównym tematem spotkania będzie transformacja na gospodarkę cyrkularną. Jest to jedno z kluczowych założeń Strategii UE na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych w obiegu zamkniętym. Omówione zostaną m.in. propozycje regulacji przekształcających rynek tekstylny na zrównoważony oraz cyfrowy, który jednocześnie będzie rynkiem konkurencyjnym, nowoczesnym i odpornym na kryzys.

Wydarzenie odbędzie się 28 lutego, o godzinie 14.00 na Uczelni Łazarskiego, przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem zrównoważonego rozwoju branży modowej.

Udział stacjonarny możliwy po potwierdzeniu obecności na adres mailowy Aleksandry Chraboty, Programme Specialist UN GCNP  - aleksandra.chrabota@ungc.org.pl. Spotkanie zostanie nagrane i opublikowane w mediach społecznościowych organizatorów wydarzenia.

Więcej informacji:
AGENDA [PDF]