Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Koniec roku akademickiego nie oznacza, że na Uczelni zamiera życie. Dopiero teraz będzie się działo! Od 24 czerwca Łazarskiego opanują dzieci. Będą uczyć się angielskiego poprzez zabawę oraz bawić się, tańczyć, eksperymentować i tworzyć.

To już XVII edycja „Wakacyjnej Akademii Językowej” – „Angielski dla Dzieci z Sąsiedztwa”. W akcję zaangażowani są pracownicy oraz studenci Uczelni Łazarskiego, a także zaprzyjaźnione z placówką osoby.

– Grono osób zaangażowanych w akcję stale się poszerza. Wracają do nas wolontariusze, którym w ubiegłych latach praca z dziećmi sprawiła wielką radość i dołączają kolejni. Możliwość zarażenia dzieci swoimi pasjami – tańcem, fotografią czy eksperymentami chemicznymi jest niezwykle satysfakcjonująca – podkreśla Ewa Wieczorek-Łysenko, pomysłodawczyni akcji oraz Zastępca Dyrektor Studium Języków Obcych.

Celem projektu jest zachęceni dzieci do nauki angielskiego i pokazanie im, że może odbywać się ona w atrakcyjny sposób, a także zapewnienie ciekawej formy spędzania czasu w mieście. Uczelnia Łazarskiego dysponuje dużym dziedzińcem z trawnikiem oraz terenami zielonymi za budynkiem, więc w miarę możliwości, część zajęć będzie odbywać się na świeżym powietrzu. Nie zabraknie też ruchu – tańca, kopania piłki, judo, zajęć cheerleaderskich czy zabaw sprzed kilkunastu lat, takich jak gry w gumę czy w klasy.

Warty podkreślenia jest aspekt zaangażowania studentów, którzy w wolnym czasie poświęcają swój własny czas, aby podzielić się z dziećmi sowimi pasjami lub pomóc w sprawach organizacyjnych. W tym roku takich osób jest około 35! Dodatkowo, część studentów postanowiła wspomóc akcję finansowo, poprzez zasponsorowanie przekąsek dla maluchów lub zakupy podczas kiermaszu charytatywnego. Drodzy Studenci i Kursanci Łazarskiego, bardzo Wam dziękujemy!

Projekt „Angielski dla Dzieci z Sąsiedztwa” został nagrodzony europejskim certyfikatem innowacyjności ELL w dziedzinie nauczania języków obcych w 2015 roku.

Szczegółowe informacje o projekcie dla szkół podstawowych ''Angielski dla Dzieci z Sąsiedztwa" znajdują się TUTAJ.

Partnerami tegorocznej akcji są Klub Absolwentów Uczelni Łazarskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.

Patronat medialny: Informator Stolicy.

Informacje:

Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego, pokój 125/ I piętro, ul. Świeradowska 43
tel/fax: 22 54-35-370 / 509 657 358
e-mail: kursy.jezykowe@lazarski.edu.pl

Partnerzy akcji:

Patron medialny: