Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wykładowcy /

Pod kierownictwem dra Jacka Sieraka z Uczelni Łazarskiego przeprowadzone zostały badania dotyczące analizy tzw. "janosikowego". Projekt powstał na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Dr Jacek Sierak

Badania pt. "Analiza funkcjonującego systemu wyrównywania dochodów JST wraz z propozycją jego modyfikacji" zostały przygotowane przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uczelni Łazarskiego. Projektem kierował dr Jacek Sierak.

Prace miały na celu dokonanie symulacji zmian "janosikowego" w kilku wariantach, z wykazaniem ich następstw dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w  Polsce.

Wyniki badań zostały zaprezentowane podczas spotkania Krajowego Obserwatorium Terytorialnego z przedstawicielami Regionalnych Obserwatoriów Terytorialnych oraz administracji rządowej i partnerów społeczno-gospodarczych.

Skrót wyników prac dostępny na stronie MIiR

Ponadto w ramach obchodów 15-lecia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności dr Jackek Sierak wygłosił wykład, który był poświęcony finansowej ocenie zdolności jednostki samorządu terytorialnego do współfinansowania projektów inwestycyjnych w nowej perspektywie finansowej UE.

Relacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ