Publikacja: | Biblioteka /

Decyzją prezydenta Uczelni Łazarskiego nowym dyrektorem Biblioteki Uczelni Łazarskiego została z dniem 1 X 2019 mgr Anna Zielińska, wieloletnia pracownica tej biblioteki (od 1998 roku), od roku 2019 na stanowisku wicedyrektora, wcześniej także (od roku 2009 bibliotekarz systemowy).

Decyzją prezydenta Uczelni Łazarskiego nowym dyrektorem Biblioteki Uczelni Łazarskiego została z dniem 1 X 2019 mgr Anna Zielińska, wieloletnia pracownica tej biblioteki (od 1998 roku), od roku 2019 na stanowisku wicedyrektora, wcześniej także  (od roku 2009  bibliotekarz systemowy).

A. Zielińska jest absolwentką Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Wcześniej studiowała także zootechnikę.  Była gorliwym zwolennikiem wejścia Biblioteki do Narodowego Uniwersalnego Katalogu Centralnego NUKAT i współpracowała z Centrum NUKAT  w retrokonwersji przestarzałego katalogu Łasarskiego na współczesne normatywne narzędzie wyszukiwawcze. Działała  skutecznie na rzecz wdrożenia w NUKAT funkcji wyszukiwania według alfabetów niełacińskich oraz na rzecz objęcia wszystkich udostępnianych książek Klasyfikacją Biblioteki Kongresu. Zajmuje się także rejestracją i ewaluacją piśmiennictwa naukowego. Uczestniczyła w konferencjach naukowych, wyjazdach w ramach programu Erasmus i  wyjeździe studialnym do Moskwy, finansowanym przez Instytut Polski. Obecnie jest członkinią rady naukowej, przygotowującej XIX Ogólnopolską Konferencję Bibliotek Niepublicznych i Publicznych Szkół Wyższych.

W  życiu prywatnym jest miłośniczką konnej jazdy i wina, widzimy ją także na wielu polskich i zagranicznych turystycznych szlakach.