Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. 11 lipca pożegnaliśmy dzieci biorące udział w XVII edycji wakacyjnej akcji „Angielski dla Dzieci z Sąsiedztwa” podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego.

Co działo się przez 3 tygodnie Wakacyjnej Akademii Językowej? Bardzo dużo! Przede wszystkim uczyliśmy się angielskiego, lecz także graliśmy w piłkę, tańczyliśmy, przeprowadzaliśmy eksperymenty fizyczno-chemiczne, robiliśmy biżuterię, poznawaliśmy różne techniki plastyczne, szukaliśmy skarbów, układaliśmy kostkę Rubika, graliśmy w gry mobilne i poznawaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w sieci, braliśmy udział w warsztatach fotograficznych, bawiliśmy się w zabawy naszych mam i babć oraz gotowaliśmy pyszności. Nie było czasu na nudę! Animacje były bardzo dobrze przygotowane i profesjonalnie przeprowadzone. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z pewnością zainspirowały dzieci do rozwijania pasji i pokazały, jak współpracować w grupie. Ostatniego dnia zaprezentowaliśmy to, czego nauczyły się dzieci, a potem wspólnie bawiliśmy się na dziedzińcu, przy muzyce, smakowitych kiełbaskach i domowych słodkościach. 

Jak to wyglądało w statystyce? J W projekcie wzięło udział 73 dzieci w 4 grupach wiekowych. W ciągu 11 dni zrealizowaliśmy w każdej grupie po około 33 godziny zajęć z języka angielskiego i 11 animacji oraz dodatkowe zajęcia taneczne dla dziewczynek – cheerleaderskie lub z woalami. To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu lektorów oraz asystentów grup i około 30 animatorów. Dzięki uprzejmości jednej z mam, pani Iwony Prusickiej-Kozłowskiej, każda z grup mogła uczestniczyć również dwukrotnie w zajęciach z uważności (mindfulness). 12 dnia – podczas pikniku zajęć już nie było, za to przygotowaliśmy tyle atrakcji, że trudno było się zdecydować, od czego zacząć. Malowaliśmy buźki, skręcaliśmy baloniki, robiliśmy tatuaże i kolorowe pasemka na włosach, trenowaliśmy piłkę nożną i judo, graliśmy w gry plenerowe, puszczaliśmy olbrzymie bańki mydlane i zajadaliśmy się smakołykami. Było tak fajnie, nie przeszkodził nam nawet mały deszczyk i zostaliśmy znacznie dłużej niż planowaliśmy. 

Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w realizację akcji. Byliście wspaniali! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a we wrześniu - podczas drzwi otwartych Akademii Językowej do obejrzenia filmu z pikniku!