Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konferencje/debaty / Studenci /

W dniach 13-14 czerwca 2015 odbyła się Konferencja Pokojowa w Paryżu. W wydarzeniu uczestniczyła także grupa studentów Uczelni Łazarskiego.

Nasi studenci na Konferencji Pokojowej w Paryżu

Najważniejszą częścią Konferencji było Great Gathering - zgromadzenie na rzecz wsparcia praw człowieka, demokracji w Iranie oraz ochrony opozycji w kraju i na uchodztwie. Tysiące ludzi przybyłych z całego świata, w tym 15 przedstawicieli naszej uczelni, słuchało przez 9 godzin mówców nawołujących do poszanowania wolności słowa i wyznania oraz wstrzymania kary śmierci w Iranie. 
W geście poparcia dla pokoju, po przemówieniach, zorganizowano koncert, podczas którego  uczestnicy tańczyli trzymając swoje flagi narodowe.

Następnego dnia nasi studenci zwiedzali Paryż. Zobaczyli najsłynniejsze miejsca i zabytki: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr, Katedrę Notre Dame, Moulin Rouge, Most Aleksandra III i Panteon.

Studenci Łazarskiego zgodnie podsumowują wyjazd jako bardzo udany - nie tylko mieli okazję wyrazić poparcie dla poszanowania praw człowieka, ale również zwiedzić przepiękną stolicę Francji.

 Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie FB.