Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydział Medyczny /

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat możliwości wyjazdów na wymianę naukową i praktyki kliniczne.

Medical Exchange Programme to inicjatywa władz Wydziału Medycznego, która umożliwia studentom wyjazdy do uczelni partnerskich.

Celem programu jest poszerzanie wiedzy medycznej studentów poprzez organizację praktyki klinicznej w szpitalach na całym świecie oraz poznanie różnych systemów ochrony zdrowia oraz zagadnień z zakresu problematyki globalnego zdrowia publicznego. Poza niewątpliwą wartością akademicką, przyszli lekarze mają niepowtarzalną okazję nauczyć się pracować w zespole wielokulturowym. 

Więcej informacji na temat Programu na podstronie.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w rekrutacji na program wymiany naukowej SCORE IFMSA-Poland.

Program międzynarodowej wymiany naukowej SCORE umożliwia studentom medycyny pracę przy projekcie naukowym na zagranicznej uczelni. Głównym założeniem programu jest pogłębianie wiedzy podczas nabywania umiejętności prowadzenia badań naukowych. Praca badawcza odbywa się pod okiem tutora, który sprawuje opiekę nad studentem. Daje to szansę poznania oraz skorzystania z doświadczeń, rozwiązań i technologii stosowanych przez najlepsze ośrodki naukowe na świecie. Umożliwia także indywidualne podejście do każdego z uczestników wymiany i poszerzanie jego zainteresowań. Projekty naukowe obejmują zakres praktycznie wszystkich dziedzin medycyny, podzielone są przy tym na trzy główne grupy: projekty z zakresu basic science, projekty kliniczne z pracą laboratoryjną lub bez pracy laboratoryjnej.

Na wymianę SCORE może wyjechać każdy członek IFMSA-Poland, zainteresowany pogłębieniem swojej wiedzy związanej z prowadzeniem badań naukowych w klinikach na całym świecie. 

Informacja o etapach kwalifikacji znajduje się na stronie organizacji - studenci Uczelni Łazarskiego będą mogli wziąć udział w kwalifikacji późnej i aplikować na tak zwane substytucje. Lista krajów, do których można aplikować pojawi się na stronie.

W przypadku zainteresowania wyjazdami lub dodatkowych pytań, informacji udzieli Pełnomocnik Dziekana Wydziału Medycznego ds. organizacyjnych lek. Natasza Blek - natasza.blek@lazarski.pl.