Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

W piątek 27.10 odbyło się spotkanie zagranicznych studentów pierwszego roku pt.: „Opowiem Ci o mojej pasji”. O swoich zainteresowaniach i hobby opowiedziało 14 osób.

Jedna z prelegentek – Sofija tańczy i prowadzi nawet swoje własne studio tańca. Diana z kolei układa bukiety ze świeżych kwiatów, które z powodzeniem sprzedaje poprzez własny start-up. Tatsiana kocha fotografowanie i z entuzjazmem robi zdjęcia. Stefania jest świetna w grach komputerowych, uprawiała też łyżwiarstwo figurowe oraz łucznictwo, ponadto uwielbia egzotyczne podróże. Gimnastyka artystyczna była wielką fascynacją Sofii. O swoich sportowych wyczynach opowiadali też panowie: Vlad o piłce nożnej, Mikhailo o koszykówce, a Mikita o swojej motocyklowej namiętności.

Okazało się, że pasją, która przyciąga największe grono studentek jest gotowanie i pieczenie ciast (Alina, Kristina, Karolina i Maryia). Niektóre z nich improwizują i uczą się piec i gotować samodzielnie, inne natomiast doszkalają się w tej dziedzinie u zagranicznych mistrzów.

Na koniec wystąpiła Luba, która zachwyciła i wzruszyła wszystkich wspaniałym wykonaniem białoruskiej piosenki przy własnym akompaniamencie gitarowym.