Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Na Łazarskim studentów i kursantów zagranicznych jest bardzo dużo. Niestety, najczęściej znają się zwykle tylko z widzenia. Warto to zmienić. Stąd pomysł grupy studentów walidowanych zaproszenia na swoje zajęcia językowe uczestników kursów. Na tę okazję studenci przygotowali krótkie prezentacje swoich krajów, animacje kulturowe, minikoncert, mały poczęstunek oraz wiele zabaw i gier. Czy rozwiążą się im języki? Czy będzie to początek międzynarodowych przyjaźni? Wakacyjnej inspiracji?

„Przełamujemy lody” to cykl małych spotkań integracyjnych dla studentów z różnych krajów i uczestników kursów językowych. Ich celem jest wzajemne poznanie, nawiązywanie znajomości, budowanie relacji, ćwiczenie umiejętności konwersacji w języku obcym, zdobywanie doświadczenia w rozmowach oraz po prostu miłe spędzenie czasu.

Preteksty do spotkań i wzajemnych wizyt grup mogą być różne: pasje, prezentacje krajów, kulinaria, podróże, koncerty, wspólne działanie w ważkiej sprawie, życiowo ważne tematy, a nawet gry i zabawy oraz pogawędki towarzyskie. Słowem wszystko, co wydaje się ciekawe, co wywołuje pozytywne skojarzenia i wokół czego można budować relacje.

Pierwsze spotkanie integracyjne odbędzie się 20 maja 2019 r. o godzinie 10:45 w sali 10.