Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studium języków obcych / Wydarzenia /

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie Cafe SJO – tym razem Tomasz Pracki zabierze nas w podróż do fascynującego Zanzibaru i pokaże nam zdjęcia z własnej wyprawy na tę egzotyczną wyspę. Widzimy się w czwartek 11.03 o 19:00.

Zanzibar to przede wszystkim miejsce o unikatowej przyrodzie, z której czerpiemy również na co dzień w naszych kuchniach. :) Wyobrażacie sobie gotowanie bez goździków, cynamonu i gałki muszkatołowej a od czasu do czasu również bez mleczka kokosowego? To tu mieszkają również żółwie, definy butelkowonose i małpki gerezy czerwone. O jego wyjątkowym klimacie decydują także mieszkańcy wyspy, o których więcej opowie Wam pan Tomek, tymczasem przypomnimy tylko, że to właśnie stamtąd pochodził Freddie Mercury. Na spotkaniu zastanowimy się również, dlaczego Zanzibar nazywa się właśnie tak, a nie inaczej. Na koniec dowiecie się, jak zaplanować podróż w to egzotyczne miejsce i ile to będzie kosztowało. 

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w aplikacji MS Teams w zespole dostępnym pod adresem https://bit.ly/33Nx9a4 w godzinach 19:00-19:30. Będziemy rozmawiać po angielsku. Żeby wprowadzić się w odpowiedni nastrój przygotujcie sobie koniecznie kokosowe napoje! :)

PS Przypominamy, że możecie również sami zgłaszać tematy kawiarenki lub chęć poprowadzenia spotkania. Piszcie na kursy.jezykowe@lazarski.edu.pl.