Publikacja: | CKP / Aktualności /

Studia Lean Management Healthcare dostarczą słuchaczom wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wdrażania usprawnień w jednostkach ochrony zdrowia za pomocą metodyki Lean.

Metodyka Lean Management stosowana w ochronie zdrowia staje się powszechna m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Szwecji. „W polskich jednostkach ochrony zdrowia także obserwuje się coraz większe zainteresowanie szczupłymi metodami zarządzania. W naszym kraju realizowane są już pierwsze projekty wdrożeniowe i badawcze. Stosowanie metodologii Lean m.in. umożliwia uzyskanie oszczędności w działalności operacyjnej, zapewnia wysoką jakość świadczonych usług oraz pozwala na zbudowanie stabilnych procesowo organizacji” – mówi Jakub Marczak, kierownik studiów podyplomowych Lean Management Healthcare realizowanych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Celem programu jest zrozumienie idei i podstawowych metod Lean Management. Uczestnicy studiów poznają narzędzia Lean, a także posiądą umiejętności m.in. diagnozowania wartości dodanej czy marnotrawstwa w procesach. Będą mieli okazję doświadczyć podstawowych narzędzi Lean wspierających podnoszenie efektywności i zaangażowania pracowników: 5S, zarządzanie wizualne, standaryzacja pracy, PDCA, rozwiązywanie problemów.

Studia adresowane są do przedstawicieli kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla – dyrektorów, właścicieli, prezesów jednostek medycznych, a także głównych księgowych, dyrektorów medycznych czy pozostałych menedżerów zainteresowanych zwiększeniem kompetencji w zakresie doskonalenia procesów w obszarze zdrowia.

Program trwa dwa semestry. Zajęcia rozpoczną się w II połowie października i odbywać się będą co 2 tygodnie, w soboty i niedziele. Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa do końca września lub do wyczerpania limitu miejsc na poszczególnych studiach. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ, a zapisów można dokonać za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.