Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Rekrutacja 2015 /

Międzynarodowe targi Studijos są jednym z największych wydarzeń edukacyjnych na Litwie. Co roku odwiedza je ponad 30 000 osób - przede wszystkim studenci zainteresowani studiami za granicą. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Łazarski na targach edukacyjnych na Litwie

Uczelnia Łazarskiego była obecna na międzynarodowych targach Studijos 2015, które odbyły się w dniach 5-7 lutego w Wilnie.

Oferta polskich studiów spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony przyszłych studentów mieszkających na Litwie. Według danych FRSE w roku akademickim 2013/2014 w Polsce studiowało łącznie blisko 1000 obywateli Litwy.

Międzynarodowe targi Studijos organizowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Litwy oraz Litexpo od 2003 roku. To jedno z największych wydarzeń edukacyjnych na Litwie. Targi odwiedza ponad 30 000 osób - od specjalistów w dziedzinie edukacji poprzez rektorów szkół wyższych, nauczycieli koordynatorów wymian międzynarodowych aż do studentów zainteresowanych studiami za granicą.

Szczególne podziękowania należą się Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa WyższegoFRSE oraz Instytutowi Polskiemu w Wilnie, które promowały zarówno rządową kampanię "Ready, Study, Go! Poland", jak i indywidualną ofertę edukacyjną polskich uczelni.