Publikacja: | Aktualności / Strona główna / Wydział Prawa i Administracji /

2 grudnia 2023 roku odbędzie się wykład Pana Jakuba Kacprzaka na temat szkoły kadr polskiej administracji - Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Administracyjnego.

Przedmiotem wykładu będzie przybliżenie instytucji Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz jej roli w kształtowaniu korpusu służby cywilnej. Omówione zostaną najnowsze zmiany ustawodawcze wprowadzające nową formę kształcenia oraz zasady rekrutacji.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się czym jest Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, co może zaoferować nowym słuchaczom oraz co czeka tych, którzy już się do niej dostaną.

Wykład wygłosi Pan Jakub Kacprzak, słuchacz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Pan Jakub Kacprzak studiował prawo na Uczelni Łazarskiego w latach 2016-2021. Pracę magisterską obronił z filozofii prawa. Pracował dla kilku dużych firm, a następnie dla Miasta Stołecznego Warszawy w dzielnicy Żoliborz. W 2022 roku wziął udział w rekrutacji i dostał się do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Odbył staż w MSWiA i Komisji Europejskiej. Po pomyślnym podejściu do egzaminu wstępnego, od stycznia 2024 roku rozpocznie aplikację radcowską.

Wykład pt. „Krajowa Szkoła Administracji Publicznej jako szkoła kadr polskiej administracji państwowej: zmiany, wyzwania, szanse” odbędzie się 2 grudnia 2023 r. o godz. 17:00, w gmachu Uczelni Łazarskiego, sala 130.