Publikacja: | Aktualności / Konferencje/debaty /

Sektor finansowy wciąż boryka się z niskim odsetkiem kobiet na stanowiskach stricte finansowych, co może okazać się palącym problemem w czasach globalnej wojny o talenty. Kobiety z bardzo różnych powodów nie interesują się karierą lub jej kontynuacją w świecie finansów. CFA Society Poland razem z Partnerami chce bliżej przyjrzeć się zarówno tym powodom, jak i – szerzej – zastanowić się nad kwestią aktywizacji kobiet w sektorze. Dlatego już 28 listopada 2017 roku CFA Society Poland razem z “Rzeczpospolitą” oraz “Parkietem” przy wsparciu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami organizują konferencję Women in Finance.

Konferencja Women in Finance to część projektu dotyczącego kobiet oraz kwestii diversity, którym CFA Society Poland zajmuje się od maja 2017 roku, organizując nieformalne spotkania dla kobiet. Mimo że podczas konferencji organizatorzy skupią się na rynku polskim, Women in Finance ma charakter międzynarodowy ze względu na zapowiedziany udział gości z Europy oraz Bliskiego Wschodu. Swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji zawodowej kobiet w obszarze finansów podzieli się Barbara Steward, CFA – ceniona kanadyjska badaczka skupiająca się na kwestii kobiecej, wieloletni portfolio manager oraz ekspert walutowy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy tylko dokonać rejestracji na stronie wydarzenia: www.cfapoland.org/womeninfinance. Program konferencji dostępny jest pod tym samym linkiem.

Cele konferencji:

  • nadanie znaczenia polityce różnorodności w kontekście polskiego rynku pracy;
  • ważny głos w kwestii aktywizacji kobiet na rynku pracy;
  • promocja polityki równych szans w organizacjach oraz wśród profesjonalistów;
  • stworzenie społeczności kobiet, które wzajemnie się wspierają w ramach kariery zawodowej;
  • inauguracja badania, które będzie kontynuowane w kolejnych latach, mającego na celu monitorowanie sytuacji zawodowej kobiet w sektorze finansowym.

Do udziału w badaniu zaproszone są wszystkie kobiety związane z sektorem finansowym. Dzięki Państwa głosom łatwiej będzie zrozumieć mechanizmy mające wpływ na karierę kobiet w sektorze finansowym.

Gorąco zapraszamy do jej wypełnienia: http://www.surveygizmo.com/s3/3786762/f27beee66fdc.

Konferencja odbędzie się 28 listopada w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4.