Publikacja: | CKP /

W dobie wzrastającego zadłużenia konsumentów i przedsiębiorstw, wzrasta również liczba spraw, które należy rozstrzygnąć na drodze sądowej i egzekucyjnej. Zapowiadana liberalizacja przepisów wobec windykacji należności od konsumentów spowoduje wiele zmian i wymusi powzięcie nowych działań.

Udział w konferencji „Praktyczne aspekty windykacji sądowej i egzekucyjnej” pozwoli przyjrzeć się zmianom z perspektywy wierzycieli, komorników i pracowników sądów, tak aby lepiej przygotować się do proponowanych zmian i wypracować rozwiązania, które pozwolą na szybkie odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

W gronie ekspertów konferencji jest prof. Uczelni Łazarskiego dr hab. sędzia Anna Hrycaj, która wygłosi przemówienie pt.: Przedawnienie roszczeń: proponowane zmiany, praktyka sądów i orzecznictwo w tym zakresie.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, realizujące m.in. studia podyplomowe: „Prawo egzekucyjne i windykacja należności” jest partnerem konferencji.

Podczas spotkania będą poruszane m.in. kwestie takie jak:

  • przedawnienie roszczeń: proponowane zmiany, praktyka sądów i orzecznictwo w tym zakresie,
  • skarga pauliańska,
  • odpowiedzialność zarządu w przypadku bezskutecznej egzekucji – możliwości prawne w tym zakresie,
  • dobrowolna sprzedaż nieruchomości w świetle ustawy o kredycie hipotecznym.

Data: 20 września 2017.

Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjne GOLDEN FLOOR TOWER 32 piętro, ul. Chłodna 51.

Charakter spotkania: Otwarta konferencja z możliwością zadawania pytań w trakcie, kameralna atmosfera, panel dyskusyjny, wymiana doświadczeń.

Więcej informacji wydarzeniu, a także biletach na konferencję można znaleźć na TUTAJ.