Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konferencje/debaty /

Koło Naukowe Młodych Dyplomatów i Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego zapraszają na konferencję naukową „Stany Zjednoczone - słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku.”

Konferencja online odbędzie się w programie MS TEAMS 18 maja (wtorek) 2021 roku w godzinach 10:00 -16:00

Burzliwa końcówka prezydentury Donalda Trumpa jest istotną cezurą w historii Stanów Zjednoczonych jak i całego świata. Kraj ten już od dłuższego czasu zmaga się z kryzysami politycznymi i społecznymi. Podziały w społeczeństwie amerykańskim, „szturm na Kapitol”, ponowne wszczęcie procedury impeachmentu Donalda Trumpa są ich widocznym wyrazem. Również samo przekazanie władzy Joe Bidenowi i jego administracji odbyło się w napiętej atmosferze. Przed nowym prezydentem stoją poważne wyzwania zarówno w obszarze polityki krajowej jak i międzynarodowej. Czy uda mu się zapobiec dalszemu słabnięciu potęgi tego mocarstwa? Podczas naszej konferencji chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na to i szereg dalszych pytań dotyczących genezy, przejawów i skutków problemów z jakimi w ostatnich latach borykają się Stany Zjednoczone.

Do udziału w obradach konferencji zapraszamy studentów, naukowców i wszystkich zainteresowanych, którym bliska jest tematyka organizowanej przez nas konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji, który znajduje się w załączniku poniżej.