Publikacja: | Aktualności / Konferencje/debaty /

Koło Naukowe Młodych Dyplomatów i Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego zapraszają na konferencję naukową „Stany Zjednoczone - słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku.”

Konferencja online odbędzie się w programie MS TEAMS 18 maja (wtorek) 2021 roku w godzinach 10:00 -16:00

Burzliwa końcówka prezydentury Donalda Trumpa jest istotną cezurą w historii Stanów Zjednoczonych jak i całego świata. Kraj ten już od dłuższego czasu zmaga się z kryzysami politycznymi i społecznymi. Podziały w społeczeństwie amerykańskim, „szturm na Kapitol”, ponowne wszczęcie procedury impeachmentu Donalda Trumpa są ich widocznym wyrazem. Również samo przekazanie władzy Joe Bidenowi i jego administracji odbyło się w napiętej atmosferze. Przed nowym prezydentem stoją poważne wyzwania zarówno w obszarze polityki krajowej jak i międzynarodowej. Czy uda mu się zapobiec dalszemu słabnięciu potęgi tego mocarstwa? Podczas naszej konferencji chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na to i szereg dalszych pytań dotyczących genezy, przejawów i skutków problemów z jakimi w ostatnich latach borykają się Stany Zjednoczone.

Do udziału w obradach konferencji zapraszamy studentów, naukowców i wszystkich zainteresowanych, którym bliska jest tematyka organizowanej przez nas konferencji.

Zgłoszenia oraz chęć wzięcia czynnego udziału w konferencji prosimy przesyłać do 30 kwietnia 2021 roku, zaś zgłoszenia biernego udziału prosimy przesyłać do 16 maja 2021 roku  za pomocą, formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy kierować do Sekretarza konferencji – pana Mariusza Kierasińskiego na adres: 44302@lazarski.pl


Efektem konferencji będzie recenzowana i punktowana monografia. Teksty referatów o objętości do 1 arkusza wydawniczego prosimy przesłać do dnia 30 czerwca 2021 roku.