Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Konferencje/debaty / Wydział Prawa i Administracji /

Koło Naukowe Młodych Dyplomatów i Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego zapraszają na konferencję naukową.

Konferencja pt.: "Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej: jego przesłanki i konsekwencje dla współczesnych stosunków międzynarodowych" odbędzie się online w programie MS Teams w dniu 12 maja (czwartek) 2022 roku w godzinach 10:00 - 16:00.

Od początku 2021 roku Polska, Litwa i Łotwa skonfrontowane są z poważnym problemem, jakim stały się kolejne fale imigrantów i uchodźców z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Środkowej. Jest to dla tych państw duże wyzwanie.

W toku konferencji chcielibyśmy omówić wszelkie problemy i aspekty kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, którego początki sięgają 2021 roku. Niestety póki co nie widać szans na jego szybkie rozwiązanie. Mamy nadzieję, że podczas konferencji uda nam się przedyskutować szereg niejasności i wątpliwości dotyczących tego kryzysu i polityki międzynarodowej Białorusi pod rządami prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Do udziału w konferencji zapraszamy pracowników naukowych, studentów i wszystkich zainteresowanych, którym bliska jest jej tematyka. Chcielibyśmy, aby efektem tej konferencji była publikacja naukowa.

Zgłoszenia do udziału w konferencji prosimy składać do 30 kwietnia 2022 roku na adres: 44302@lazarski.pl