Publikacja: | Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych / Aktualności /

Koło Naukowe Młodych Dyplomatów i Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych Uczelni Łazarskiego zapraszają na konferencję naukową „Ewolucja pozycji i roli międzynarodowej Rzeczypospolitej Polskiej 1918-2018".

W roku 2018 wypada niezwykle ważny jubileusz, jest to stulecie odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. W wyniku wykorzystania sprzyjających warunków politycznych i wysiłku narodu polskiego, po ponad 123 latach zaborów państwo polskie znów znalazło się na mapie świata. Od początku swojego istnienia aspirowało ono do odgrywania ważnej roli w regionie i bycia aktywnym uczestnikiem polityki międzynarodowej. Po stu latach od tego wydarzenia przyszedł czas na analizę tych wysiłków.

Celem organizowanej konferencji naukowej jest wieloaspektowe przedstawienie sytuacji Polski pod kątem tego w jaki sposób zmieniała się jej sytuacja międzynarodowa w ciągu ostatniego wieku. W trakcie konferencji zostaną poruszone tematy związane z pozycją i rolą międzynarodową Polski, jej bezpieczeństwem, analizą efektów i skutków jej uczestnictwa w licznych międzynarodowych przedsięwzięciach i organizacjach. Zostaną przedstawione również aktualne zagadnienia związane z polityką zagraniczną Polski i kierunkiem, w jakim ona podąża. Chcielibyśmy, aby uczestnictwo w tej konferencji przybliżyło jej uczestnikom to, gdzie Polska była, gdzie jest i gdzie będzie na setną rocznicę swojego odrodzenia.

Konferencja odbędzie się 22 maja 2018 roku, w godzinach 10:00-15:00 na Uczelni Łazarskiego w auli 130.

Do udziału zapraszamy studentów, naukowców, dziennikarzy i wszystkich, którym bliska jest tematyka organizowanej przez nas konferencji.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu aplikacyjnym na adres sekretarza konferencji:
Valeriya Blazhey - waleriablazej@gmail.com, do dnia 20 kwietnia 2018 roku.

Program konferencji można pobrać tutaj

Formularz aplikacyjny dostępny jest tutaj.