Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Polskie tradycje świąteczne są naprawdę wyjątkowe. Przekonali się o tym kursanci języka polskiego podczas bożonarodzeniowego spotkania zorganizowanego przez Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej.

6 grudnia 2019 roku słuchacze kursów języka polskiego spotkali się w auli 106, by poznać polskie tradycje świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu kursantów tajemnicą była nie tylko polska tradycja, lecz także historia biblijna opisująca to wydarzenie. Dlatego uczestnicy  wysłuchali najpierw ilustrowanej slajdami, opowieści biblijnej oraz obejrzeli wystawę dotyczącą symboliki świąt Bożego Narodzenia i polskich zwyczajów. Ich zadaniem było zapamiętanie jak największej liczby słów, by potem móc wziąć udział w konkursie wiedzy o świętach i polskich tradycjach. Zwycięzcami konkursu byli słuchacze z Brazylii.

Kursanci mieli też okazję robić świąteczne łańcuchy, nauczyć się kilku polskich kolęd, a także skosztować wigilijnych pierogów i makowców. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników udekorował swoją bombką z życzeniami nasze papierowe choinki. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.