Publikacja: | Aktualności / Wydarzenia / Studium języków obcych /

Daj się oczarować perle Kaukazu! Poznaj Azerbejdżan – kraj „strzeżony przez ogień” – niezwykłe miejsce, w którym Zachód spotyka się ze Wschodem. Weź udział w Nowruz – kultywowanym od starożytności święcie odrodzenia życia! Odkryj cuda azerbejdżańskiej natury i architektury, a na koniec wybierz się z nami na spacer po futurystycznym Baku oraz spróbuj azerskich specjałów.

Studium Języków Obcych oraz Centrum Studiów Azerbejdżańskich Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają 9 kwietnia 2019 r. na „Spotkanie z Azerbejdżanem”

Oprócz opowieści Waszego kolegi o rozrywkowym Baku i ciekawych prezentacji o lokalnych zwyczajach przygotowanych przez rodowite Azerbejdżanki z Uniwersytetu Warszawskiego zaserwujemy Wam ucztę dla ducha i ciała. Posłuchacie pięknych pieśni azerskich. Będziecie też mieli okazję przekonać się, jak na żywo brzmi tar – jeden z najstarszych instrumentów muzycznych. Tradycje z nim związane są tak cenne, że w 2012 roku zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO!

Jedzenie jest szalenie istotnym elementem kultury Azerbejdżanu, a wielogodzinne biesiady przy rodzinnym stole na stałe wpisały się w tradycję tego kraju. Specjalnie dla Was kucharze z Zakaukazia przygotują aromatyczny i przepyszny pilaw Oczywiście nie obejdzie się też bez popularnego deseru – pachlawy (orzechy i miód pomiędzy cienkimi warstwami ciasta). Zapewniamy, iż nie sposób się jej oprzeć! Pachlawa doskonale komponuje się z herbatą, więc i jej nie zabraknie na naszym wydarzeniu. W Azerbejdżanie to symbol gościnności.

Bądźcie 9 kwietnia naszymi honorowymi Gośćmi! Czekamy na Was od godziny 13:20 w sali 130.