Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

Pod koniec listopada spotkaliśmy się z Martinem Makonim – twórcą książki „The Nitram Archives” i studentem Uczelni Łazarskiego. Spotkanie moderowała Edyta Wietecha – psycholog i lektorka języka francuskiego na anglojęzycznej ścieżce studiów.

Był to wyjątkowy wieczór autorski, ponieważ pokazał, że na naszej uczelni o profilu ekonomiczno-prawno-medycznym istnieje bardzo duże zainteresowanie psychologią oraz potrzeba zgłębiania własnej tożsamości. W trakcie spotkania Martin opowiadał o tym, co znajdziemy w książce, przybliżał jej fragmenty i odpowiadał na pytania – zarówno te merytoryczne, czyli dotyczące samego pisania oraz relacji, tożsamości i psychologii, jak i kłopotliwe, np. dotyczące dochodów. Na prośbę studentów, spotkanie z Martinem Makonim i Edytą Wietechą będzie miało kontynuację w postaci cyklu seminariów poświęconych tożsamości, rozwojowi i relacjom.

Książka „The Nitram Archives” przystępnym językiem przedstawia różne przemyślenia na temat własnej tożsamości oraz budowania relacji z innymi ludźmi. Jest wydana w języku angielskim i nie wymaga znajomości zaawansowanych pojęć psychologicznych czy filozoficznych. Dostępna jest w serwisie Amazon: https://tinyurl.com/TheNitramArchives.