Publikacja: | Aktualności / Strona główna /

Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 stycznia na Stadionie Widzewa Łódź. Tematyka kongresu łączy zagadnienia obejmujące środowisko sportowe i akademickie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne oglądanie meczu Widzewa Łódź z Pogonią Szczecin w ramach 18. Kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszym dniu Kongresu zaplanowano 4 panele. Pierwsze dwa podejmujące tematy związane z zależnościami prawnymi: Klub a Zawodnik, Klub a Kibic. Kolejne będą poruszać kwestie socjologiczne: Klub a Zawodnik, Klub a Kibic. Po każdym wystąpieniu przewidziany jest czas na dyskusję. Oprócz części merytorycznej, następnego dnia, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Widzewa Łódź oraz zobaczyć, jak w praktyce wygląda organizacja imprezy masowej w dniu meczowym.

W radzie programowej Kongresu zasiadają prof. UG Radosław Kossakowski, prof. UŁa Eligiusz Krześniak, prof. UŁ Wojciech Woźniak oraz dr Mateusz Dróżdż. Głównym celem Kongresu Prawa Sportowego i Socjologii jest integracja środowiska prawniczego, socjologicznego i sportowego oraz wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy prelegentami oraz uczestnikami.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Obowiązuje limit miejsc, a zaproszenie będzie ważne po potwierdzeniu przez sekretariat Widzewa Łódź. Zapisów można dokonywać poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny TUTAJ.

Szersze informacje na znajdują się na stronie organizatora.