Publikacja: | Kariera /

Grupa Santander oraz London School of Economics and Political Science (LSE) uruchamiają pierwszą edycję programu Santander Scholarships Skills | MBA Essentials 2022 – LSE. To bezpłatny kurs, którego celem jest budowanie kluczowych umiejętności biznesowych opartych na trzech podstawowych filarach nauczanych na studiach MBA: strategii, finansach i przywództwie.

W ramach programu dostępnych będzie 900 stypendiów dla rezydentów z 13 krajów (Argentyna, Brazylia, Chile, Kolumbia, Niemcy, Meksyk, Polska, Portugalia, Peru, Hiszpania, Wielka Brytania, Urugwaj i USA). 10-tygodniowy kurs online został opracowany przez LSE, jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych w dziedzinie ekonomii i biznesu na świecie. Jego głównym celem jest zapewnienie uczestnikom, w rekordowo krótkim czasie, głównych narzędzi, które oferuje MBA i które pomogą im w kształtowaniu swojego środowiska zawodowego.

– Dzięki tym stypendiom chcemy pomóc w zdobywaniu umiejętności biznesowych osobom, które aspirują do stanowisk kierowniczych w dowolnej organizacji. Dlatego z jednej strony staramy się przekazywać wiedzę uniwersalną, a z drugiej dostarczać narzędzia, które dadzą stypendystom większe pole do indywidualnego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Działamy wspólnie z LSE, prestiżową uczelnią, z którą zrealizowaliśmy już wiele udanych wspólnych inicjatyw – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Wnioski można składać do 30 czerwca 2022 roku przez stronę. Udział w programie jest bezpłatny, a kandydaci nie muszą posiadać dyplomu ukończenia studiów wyższych ani być klientami banku. Kurs będzie dostępny w trzech językach: hiszpańskim, angielskim i brazylijskim portugalskim. 

Kurs przewiduje elastyczny tryb zajęć, dostosowany do indywidualnych możliwości uczestników, ale w programie będą również się odbywać zajęcia w małych grupach online.  

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą Santander i zaoferować stypendia MBA Essentials 900 osobom. Dzięki elastycznemu, modułowemu formatowi uczestnicy są w stanie w krótkim czasie zdobyć umiejętności przywódcze i strategicznego myślenia, nauczane na tradycyjnym MBA. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Santander, aby tworzyć nowe możliwości uczenia się przez całe życie – powiedziała Profesor Pauline Barrieu, Academic Director for Flexible Education.