Publikacja: | Aktualności / Studium języków obcych /

Ewelina Gee Milan i Peter Gee wystąpili na konferencji z okazji 20-lecia powstania Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych w Polsce. Przedstawiciele klinik prawnych z całej Polski oraz zagraniczni goście wzięli udział w czterodniowym kongresie połączonym z uroczystą galą.

Ewelina Gee-Milan i Peter Gee zaprezentowali, w jaki sposób można wykorzystać deskryptory mediacji CEFR do poprawy umiejętności miękkich uczniów. Jako przykład posłużył Brown Mosten International Client Consultation Competition. W konkursie tym zespół składający się z 2 studentów prawa przeprowadza wywiad z aktorem grającym rolę klienta. Muszą taktownie skłonić klienta, który może być zestresowany, do omówienia złożonej sprawy, zanim będą mogli wykorzystać swoje umiejętności prawnicze do zaproponowania rozwiązania jego problemu. Umiejętność skutecznego komunikowania się z klientami ma oczywiście kluczowe znaczenie dla rozwoju kariery przyszłych prawników.

 

Temat ten jest szczególnie aktualny, ponieważ Uczelnia Łazarskiego w przyszłym roku będzie gospodarzem ogólnopolskiego etapu konkursu Brown Mosten International Client Consultation Competition. Drużyna, która zwycięży, będzie reprezentowała Polskę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie dla studentów prawa.