Publikacja: | Strona główna / Aktualności / Studium języków obcych /

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego zostało laureatem XIV edycji konkursu European Language Label 2015. ELL to europejski certyfikat przyznawany za innowacyjne projekty w dziedzinie nauczania języków obcych.

EUROPEJSKI ZNAK INNOWACYJNOŚCI DLA STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH UCZELNI ŁAZARSKIEGO!

Nagroda jest przyznawana projektom promującym nowatorskie inicjatywy dotyczące nauczania i uczenia się języków, wyróżnia innowacyjne techniki kształcenia i promuje wiedzę na temat osiągnięć metodycznych i dydaktycznych w dziedzinie edukacji językowej.

Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejską, a w Polsce od 2002 roku prowadzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Komisja konkursu uznała działania SJO w dziedzinie nauczania języków obcych za oryginalne, nowatorskie i mające europejski wymiar oraz podkreśliła, że nasza praca jest przykładem dobrej praktyki godnej naśladowania. Spełniliśmy najważniejsze kryterium oceny projektów, tj. innowacyjność. Innowacyjność w dziedzinie projektów językowych polega na znalezieniu środków niedostępnych w dotychczasowej praktyce nauczyciela języka obcego, służących do lepszego rozwijania komunikacyjnych kompetencji językowych.

Tę prestiżową nagrodę otrzymał projekt społecznościowo-edukacyjny "Języki świata dla dzieci z sąsiedztwa". W ramach projektu ok. 100 dzieci z sąsiadujących z uczelnią blokowisk i szkół podstawowych podczas wakacji już po raz XIV bezpłatnie uczyło się języków obcych przez zabawę, ruch, taniec, mini teatr, bajki, piosenki, plastykę. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach ekologicznych, zajęciach sportowych, tanecznych, komputerowych, warsztatach jogi, pokazach sztuk walki, grach i zabawach podwórkowych organizowanych przez studentów Łazarskiego.  Na zakończenie projektu został zorganizowany integracyjny piknik rodzinny z prezentacją efektów nauki, grami i konkursami dla dzieci opracowanymi i prowadzonymi przez studentów oraz wspólnym biesiadowaniem przy potrawach przygotowanych przez dzieci z rodzicami i nauczycieli. Projekt realizowany jest przez lektorów Studium i studentów-wolontariuszy pracujących w roli asystentów lektora oraz studentów prowadzących zajęcia dodatkowe, podczas których dzielą się z dziećmi swoimi pasjami. Podczas zajęć dodatkowych dzieci również przyswajają elementy języka obcego w sposób bardzo naturalny i bez barier psychologicznych. W trakcie trwania projekt jest na bieżąco relacjonowany na www.facebook.com/SJO.Lazarski

Cieszymy się bardzo i obiecujemy, że kolejne edycje naszego projektu będą jeszcze ciekawsze.

Wszystkim, którzy od lat przyczyniają się do sukcesu projektu serdecznie dziękujemy.

Gala rozdania certyfikatów ELL

Więcej informacji o ELL znajduje się tutaj.

Więcej informacji o naszym projekcie znajdziesz tutaj.

GALA ELL